[O volonterima i njihovom radu -na još jednoj radionici Petre Prebežić]

Održana je i treća, od ukupno četiri radionice Modula 5, u sklopu projekta Centar za razvoj civilnog društva. Kao što smo već pisali, projekt provodi Udruga za demokraciju i civilne aktivnosti, a ove se radionice, koje su u tijeku, održavaju pod stručnim vodstvom magistrice socijalnog rada Petre Prebežić.
Bilo je riječi o sustavu upravljanja kvalitete u organizacijama civilnog društva i koracima menadžmenta volontera, a Petra Prebežić prezentirala je i primjer programa menadžmenta volontera u organizacijama civilnog društva. Nazočni su mogli doznati i nešto više o opisu poslova volontera, gdje je mjesto rada, odgovornost i dužnost volontera, potrebne kvalifikacije, te na koncu, koju će korist volonter imati od volontiranja .
Projekt Centar za razvoj civilnog društva sufinanciran je sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda. Projekt sufinancira i Ured za udruge Vlade RH.